Полтавське обласне відділення НОК України
Всеукраїнське положення на 2014 рік
Категорії розділу

Календар

Активності ПОВ НОК

Вітаю Вас, Гість · RSS 23.11.2024, 19:46

Олімпійське лелеченя - Всеукраїнське положення на 2014 рік

ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнський спортивно-масовий захід серед дітей та юнацтва "Олімпійське лелеченя"

Ініціатором і засновником всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей та юнацтва "Олімпійське лелеченя" є Національний олімпійський комітет України.
Захід спрямований на реалізацію одного із важливих напрямків діяльності Міжнародного олімпійського комітету – надихнути молодих людей всього світу долучитись до спорту, сприйняти його філософію та жити за олімпійськими цінностями.

1. Загальні положення 
1.1. Всеукраїнський спортивно-масовий захід серед дітей та юнацтва "Олімпійське лелеченя" (надалі – Захід) проводиться НОК України за підтримки центрального органу виконавчої влади у сфері фізичної культури і спорту протягом кожного навчального року.
1.2. Основна мета Заходу – виховання учнів на гуманістичних цінностях олімпійського руху – дружбі, взаємоповаги, солідарності, благородства; формування в них навичок і культури здорового способу життя, залучення їх до активних занять фізичною культурою та спортом, підготовка до високопродуктивної праці.
1.3. Правове регулювання Заходу здійснюється відповідно до законодавства України, Статуту НОК України та цього Положення.
1.4. При проведенні Заходу не допускається використання прапорів, гасел, знаків, символік тощо, які мають ознаки політичних партій, різних рухів та організацій громадян, які не мають спортивної спрямованості. Не допускається будь-яка політична агітація та пропаганда.

2. Мета та завдання
2.1. Мета Заходу – пропаганда здорового способу життя, поширення ідей олімпізму, розвиток олімпійського руху в Україні шляхом залучення якомога більшої кількості дітей до занять спортом, організація змістовного дозвілля.
2.2. Завдання Заходу:
2.2.1. формування свідомості учнів щодо корисності та необхідності занять фізичною культурою і спортом;
2.2.2. збагачення знаннями учнів стосовно олімпійських видів спорту, історії Олімпійських ігор, видатних спортсменів;
2.2.3. формування уявлення учнів про олімпійський рух у світі та, зокрема, в Україні.
2.2.4. розвиток пізнавального інтересу до фізичної культури, спорту та олімпійського руху;
2.2.5. створення засобами фізичної культури та спорту творчої атмосфери, пробудження в учнях бажання розвиватися та удосконалювати свої здібності;
2.2.6. формування позитивного відношення та інтересу до фізичної культури, спорту, олімпійського руху та здорового способу життя.
2.2.7. сприяння вихованню почуття патріотизму, гордості за успіхи українських спортсменів, які гідно представляють нашу державу на міжнародних змаганнях найвищих рівнів;
2.2.8. сприяння поширенню ідей гуманізму.

3. Організація проведення
3.1. Захід проводиться у чотири етапи:
I етап – загальношкільний – жовтень;
II етап – районний (міський) – листопад-грудень;
III етап – обласний – січень-березень;
IV етап – всеукраїнський (фінал)– травень-червень.
3.2. Загальне керівництво проведенням Заходу здійснюється Національним олімпійським комітетом України спільно з центральним органом виконавчої влади у сфері фізичної культури і спорту.
3.3. Організація і проведення I етапу покладається на педагогічний колектив школи, безпосереднє проведення – на відповідний оргкомітет та головну суддівську колегію школи, місцеві осередки НОК України.
3.4. Організація і проведення II етапу заходу покладається на місцеві осередки НОК України, місцеві структурні підрозділи з питань освіти і науки, молоді та спорту. Безпосереднє проведення здійснюють відповідні оргкомітети та суддівські колегії.
3.5. Керівництво та організацію проведення заходу в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі здійснюють осередки НОК України, місцеві структурні підрозділи з питань освіти і науки, молоді та спорту. Безпосереднє проведення III етапу Заходу покладається на оргкомітет та суддівську колегію.
3.6. Безпосереднє проведення IV етапу покладається на НОК України та головну суддівську колегію.

4. Учасники Заходу
4.1. У I етапі Заходу беруть участь команди, складені з учнів 5-6 класів (кожен клас виставляє окрему команду) у кількості 12 осіб, з них: 6 – дівчат та 6 – хлопчиків.
4.2. У II, ІІІ та ІV етапах Заходу беруть участь збірні команди навчального закладу, сформовані з учнів 5-6 класів у кількості 13 осіб, з них: 6 – дівчат, 6 – хлопчиків та представник навчального закладу.
4.3. Учасники Заходу: юнаки та дівчата - які на момент початку проведення ІV етапу досягли десятирічного віку та на момент закінчення ІV етапу не досягли тринадцятирічного віку і не були учасниками ІV етапу Заходу попередніх років.

 

5. Програма заходу
5.1. Програма Заходу на всіх етапах включає три складові: спортивну, освітню та культурну частини.
5.2. I етап.
5.2.1. Презентація команди (назва, емблема, девіз).
5.2.2. Комбінована естафета.
5.2.3. Рухлива гра.
5.2.4. Вікторина.
5.3. II етап.
5.3.1. Презентація команди (назва, емблема, девіз).
5.3.2. Комбінована естафета.
5.3.3. Рухлива гра.
5.3.4. Вікторина.
5.4. III етап.
5.4.1. Презентація команди (назва, емблема, девіз, інформація про школу).
5.4.2. Комбінована естафета.
5.4.3. Рухлива гра.

5.4.4. Вікторина.
5.4.5. Культурно-освітня програма (конкурси малюнків, активності на олімпійську тематику).
5.5. IV етап
5.5.1. Презентація команди (назва, емблема, девіз, інформація про школу та регіон)
5.5.2. Комбінована естафета.
5.5.3. Рухлива гра.

5.5.4. Вікторина.
5.5.5. Культурно-освітня програма (конкурси малюнків, активності на олімпійську тематику).
5.6. Наповнення спортивної, освітньої та культурної частин програми Заходу на кожному з етапів визначається оргкомітетом відповідно до методичних рекомендацій.

6. Визначення та нагородження переможців
6.1. Команди-переможці та команди-призери визначаються у кожному окремому виді програми Заходу на кожному з етапів.
6.2. Команди-переможці І, ІІ та ІІІ етапів визначаються по найменшій сумі місць, набраній за результатами окремих видів програми Заходу. При однаковій сумі балів перевага надається команді, у якої кращим є результат у комплексній естафеті. На IV етапі Заходу визначається команда-переможець у кожному окремому виді програми. Команда переможець етапу не визначається.
6.3. Команди-переможці та команди-призери у кожному окремому виді програми Заходу нагороджуються:
6.3.1. на І етапі – дипломами різних ступенів місцевих осередків НОК України;
6.3.2. на ІІ та ІІІ етапах – дипломами різних ступенів місцевих осередків НОК України та сувенірною атрибутикою НОК України
6.3.3. на IV етапі – медалями і дипломами відповідного ступеня та подарунками НОК України.
6.4. Вчителі фізичного виховання та школи, які підготували команди-переможців та команди-призерів у кожному окремому виді програми IV етапу Заходу нагороджуються дипломами відповідного ступеня та подарунками НОК України. Всі учасники IV етапу Заходу отримують сертифікат учасника фіналу Заходу та сувенірну атрибутику НОК України.

7. Логотип
7.1. Захід має офіційний логотип, який повинен використовуватись в офіційній рекламі Заходу, продиктованій НОК України, при анонсуванні Заходу, у друкованій та іншій поліграфічній продукції, що готується до Заходу.
7.2. Офіційний логотип Заходу затверджується Виконкомом НОК України.

8. Порядок і термін подачі заявок
8.1. Після проведення I етапу загальноосвітній навчальний заклад направляє протокол до місцевого осередку НОК України.
8.2. Районний (міський) оргкомітети та суддівські колегії визначають учасників II етапу (можливе проведення змагань II етапу по підгрупах або зонах з наступним проведенням фінальної частини). За результатами проведення II етапу протоколи направляються до Кримського республіканського, обласних, Київського та Севастопольського міських оргкомітетів.
8.3. Кримський республіканський, обласні, Київський та Севастопольський міські оргкомітети за результатами III етапу заходу направляють до 29 квітня поточного навчального року матеріали (заявку на участь у ІV етапі Заходу у відповідній формі, копію свідоцтва про народження та копію ідентифікаційного номера кожного учасника, копію учнівського квитка, 1 фотографію3х4 см та медичну довідку кожного учасника на вимогу табору) на переможців – учасників IV етапу Заходу, відео-ролик команди "Ми - олімпійська надія України" до Всеукраїнського оргкомітету за адресою: м.Київ, вул. Хорива, 39-41, Національний олімпійський комітет України.

9. Висвітлення Заходу у ЗМІ
9.1. Захід широко анонсується та висвітлюється в ЗМІ.
9.2. Національний олімпійський комітет України та місцеві осередки НОК України запрошують представників ЗМІ взяти активну участь у Заходу.
9.3. НОК України в офіційних прес-релізах розповсюджує інформацію про Захід, його історію та відомості про організацію.
9.4. По завершенню Заходу, готуються окремі теле- та радіопередачі про перебіг подій, яскраві моменти та творчий підхід організаторів до реалізації мети зазначеного заходу.

10. Фінансування Заходу
10.1. Витрати на проведення І етапу Заходу здійснюються за рахунок місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством України.

10.2. Витрати на проведення ІІ та ІІІ етапів Заходу здійснюються за рахунок місцевих осередків Національного олімпійського комітету України та Олімпійської академії України та інших джерел, не заборонених законодавством України.
10.3. Витрати на проведення ІV етапу Заходу здійснюються за рахунок НОК України та інших джерел, не заборонених законодавством України.

 

© 2024 foFF4ik
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz